Категорiя

Питання - Відповіді

На цій сторінці Ви можете ознайомитись із найбільш поширеними запитаннями, які можуть виникнути в процесі підготовки звернення до суду чи написання позовної заяви, підготовки апеляційної або касаційної скарги.

Ви можете задати своє запитання та одразу після його розгляду отримати відповідь на свою електронну адресу.

Також, Ви можете залишати свої відгуки та пропозиції стосовно роботи суду.

Дякуємо за співробітництво!


ПОСТАВИТИ ПИТАННЯ
Ваше Ім'я
Ваш e-mail
Текст повідомлення
captcha
Введіть код

ПЕРЕЛІК ПИТАННЬ

1.Маю на руках постанову адміністративного суду яка набула законної сили, однак протягом тривалого часу орган владних повноважень (відповідач) її не виконує. Яким чином змусити його виконати постанову суду. Чи можна його зобовязати подати до суду звіт про виконання рішення суду яке набуло законної сили якщо в резолютивній частині постанови не зазначено про обовязок відповідача подати звіт. Якщо можливо то підскажіть в якій формі можна про це просити суд (заява,клопотання чи звернення)? Денис.

2.Подскажите, пожалуйста, какую сумму надо заплатить за судебный сбор при подачи искового заявления? Максим.

3.Доброго дня! Я отримала постанову суду, що набрала законної сили. Прошу повідомити порядок отримання виконавчого листа в суді. Марина.

4.Доброго дня! В червні 2011 року я звернулась з інформаційним запитом до ХОАС про надання інформації про наявність в матеріалах адміністративної справи за моїм позовом довіреності, що підтверджує повноваження представника відповідача. В своєму інформаційному запиті я посилалась на норми ЗУ «Про доступ до публічної інформації», а відповідь отримала в порядку ЗУ «Про звернення громадян». Поясніть, будь ласка, чому при наданні мені відповіді не були враховані положення ЗУ «Про доступ до публічної інформації»? З повагою, Любченко Ю.

5.Як ХОАС буде працювати під час підготовки виборів народних депутатів України? Дякую за інформацію.

6.Доброго дня!Підкажіть, будь ласка, з яких питань я можу отримати консультацію при зверненні до Юридичної клініки?

7.Подскажите, пожалуйста, какую сумму надо заплатить за судебный сбор при подачи искового заявления по состоянию на 12.09.2013 г.? Заранее спасибо за ответ.

8.Ознайомте, будь ласка, із порядком оскарження судового рішення. Дякую.

9.Доброго дня, моє питання стосується Юридичної клініки, яка запроваджена у вашому суді: скільки коштує отримання консультації в юридичній клініці?

10.Доброго дня. Який порядок ознайомлення зі справою? З повагою, Володимир.

11.Чи є можливим отримання від Харківського окружного адміністративного суду документів в електронному вигляді? Заздалегідь вдячний за відповідь.

12.Що необхідно зробити для отримання процесуальних документів від Харківського окружного адміністративного суду в електронному вигляді? Анна Г.

Питання користувача 16.03.2011
Маю на руках постанову адміністративного суду яка набула законної сили, однак протягом тривалого часу орган владних повноважень (відповідач) її не виконує. Яким чином змусити його виконати постанову суду. Чи можна його зобовязати подати до суду звіт про виконання рішення суду яке набуло законної сили якщо в резолютивній частині постанови не зазначено про обовязок відповідача подати звіт. Якщо можливо то підскажіть в якій формі можна про це просити суд (заява,клопотання чи звернення)? Денис.
Відповідь адміністрації 16.03.2011 14:38:51

Судове рішення,яким закінчується розгляд справи в суді, ухвалюється іменем України.

Відповідно до ст.13 Закону України «Про судоустрій та статус суддів», судові рішення, що набрали законної сили, є обов’язковими до виконання усіма органами державної служби, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об’єднаннями на всій території України. При цьому обов’язковість урахування судових рішень для інших судів визначається процесуальним законодавством, а невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, установлену законом.

Окрім того, статтею 255 КАС України визначено, що постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.

Оскільки ефективність правосуддя залежить від виконання судових рішень, КАС України (ст.267 з змінами та доповненнями внесеними Законом України від 07.07.2010 року №2453-VI) встановлено судовий контроль за виконанням судових рішень в адміністративних справах. Так, зокрема, суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, має право зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення. Окрім того, за наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень про виконання постанови суду або у разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту та накласти на винну посадову особу, відповідальну за виконання постанови, штраф у розмірі від ста до трьохсот мінімальних заробітних плат. При цьому, половина суми штрафу стягується на користь позивача, інша половина - до Державного бюджету України.

Слід зазначити, що питання про накладення штрафу вирішується за клопотанням позивача або за ініціативою судді у судовому засіданні з повідомленням сторін. Водночас, неприбуття у судове засідання сторін, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду цього питання.

Для належного виконання, ухвала суду про накладення штрафу, що набрала законної сили, з наступного дня направляється до державної виконавчої служби. На суму заборгованості без додаткового рішення суду нараховується пеня у розмірі трьох відсотків річних з урахуванням індексу інфляції. При цьому сплата штрафу не звільняє від обов'язку виконати постанову суду і подати звіт про її виконання. Повторне ж невиконання цього обов'язку тягне за собою накладення нового штрафу, проте його розмір збільшується на суму штрафу, який було або мало бути сплачено за попередньою ухвалою.

Питання користувача 23.03.2011 15:18

Подскажите, пожалуйста, какую сумму надо заплатить за судебный сбор при подачи искового заявления? Максим

Відповідь адміністрації 24.03.2011

Згідно з пунктом 3 Прикінцевих та перехідних положень КАС України, "До набрання чинності законом, який регулює порядок сплати і розміри судового збору: 1)судовий збір при зверненні до адміністративного суду сплачується у порядку, встановленому законодавством для державного мита; 2)розмір судового збору визначається відповідно до підпункту "б" пункту 1 статті 3 Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито", крім випадків, встановлених підпунктом 3 цього пункту; 3)розмір судового збору щодо майнових вимог про стягнення грошових коштів становить один відсоток від розміру таких вимог, але не більше 1700 гривень".

Отже, при поданні позовної заяви до органу влади, його посадової (службової) особи про немайнові вимоги (визнання дій незаконними, зобов’язання до вчинення дій тощо), оплаті підлягає судовий збір в розмірі 0,2 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, тобто 3,40 грн.

Розмір судового збору щодо майнових вимог про стягнення грошових коштів становить 1 відсоток від розміру таких вимог, але не більше 1700 гривень.

Сплачувати державне мито необхідно на розрахунковий рахунок:

Реквізити для сплати судового збору:

Харківський окружний адміністративний суд,

Україна, 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська,18,Б-3

Одержувач УДК у Жовтневому районі м. Харкова

ЄДРПОУ 24134113

Банк одержувача ГУДКУ в Харківській області

МФО 851011

Рахунок 31412537700008

Призначення платежу: судовий збір за звернення до адміністративного суду

Питання користувача 07.07.2011 10:22

Доброго дня!

Я отримала постанову суду, що набрала законної сили. Прошу повідомити порядок отримання виконавчого листа в суді.Марина

Відповідь адміністрації 08.07.2011

Відповідно до пп. 12.2,12.4 Інструкції з діловодства в апеляційних і місцевих адміністративних судах, затвердженої Наказом Державної судової адміністрації України від 5 грудня 2006 року N 155 зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 22 грудня 2006 р. за N 1345/13219 із змінами і доповненнями, виконавчі листи виписуються за заявою осіб, на користь яких воно ухвалено, або їх представників, після набрання судовим рішенням законної сили, а в справах, у яких рішення підлягає негайному виконанню, - у день постановлення судового рішення. Виконавчий лист видається на руки стягувачу, який на заяві про видачу виконавчого листа ставить свій підпис.

Тобто виконавчий лист може бути отриманий лише особисто стягувачем чи його довіреною особою за наявністю довіреності.

Питання користувача 12.07.2011 11:53

Доброго дня!

В червні 2011 року я звернулась з інформаційним запитом до ХОАС про надання інформації про наявність в матеріалах адміністративної справи за моїм позовом довіреності, що підтверджує повноваження представника відповідача.

В своєму інформаційному запиті я посилалась на норми ЗУ «Про доступ до публічної інформації», а відповідь отримала в порядку ЗУ «Про звернення громадян».

Поясніть, будь ласка, чому при наданні мені відповіді не були враховані положення ЗУ «Про доступ до публічної інформації»?З повагою, Любченко Ю.

Відповідь адміністрації 13.07.2011

При наданні Вам відповіді на Ваш запит, норми Закону України «Про доступ до публічної інформації» безперечно було враховано.

Відповідно до вимог вищезазначеного закону - «запит на інформацію – це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні», а відповідно до цього ж Закону та Положення про забезпечення доступу до публічної інформації у Харківському окружному адміністративному суді інформація, яка міститься в матеріалах судових справ не належить до публічної інформації.

Саме тому, що запитана Вами інформація не є публічною, відповідь на Ваше звернення було надано в порядку, передбаченому Законом України «Про звернення громадян».

Питання користувача 25.07.2012

Як ХОАС буде працювати під час підготовки виборів народних депутатів України? Дякую за інформацію

Відповідь адміністрації 27.07.2012

Відповідно до ч. 2 ст. 16 Закону України "Про вибори народних депутатів України" з 30 липня 2012 року розпочинається процес щодо підготовки та проведення виборів народних депутатів України, які відбудуться 28 жовтня 2012 року. Згідно зі статтею 11 Закону України "Про вибори народних депутатів України" суди організовують свою роботу під час виборчого процесу, в тому числі у вихідні дні та в день голосування, таким чином, щоб забезпечити прийом та розгляд документів щодо підготовки та проведення виборів, позовних заяв, скарг та звернень виборчих комісій у встановлені строки та спосіб. З 30 липня 2012 року прийом позовних заяв у Харківському окружному адміністративному суді, пов'язаних з виборами, відповідно до Закону України "Про вибори народних депутатів України", буде здійснюватись судом протягом робочого часу, а в не робочі та святкові дні відповідно до затвердженого графіку чергування.

Питання користувача 11.09.2013

Доброго дня!Підкажіть, будь ласка, з яких питань я можу отримати консультацію при зверненні до Юридичної клініки?Дякую за інформацію

Відповідь адміністрації 11.09.2013

Консультування здійснюється в межах надання первинної правової допомоги, надання правової інформації і роз'яснень з різних правових питань, і надається з усіх галузей права, окрім кримінального. Студенти-консультанти юридичної клініки допомагають в складанні різноманітних документів правового характеру. До них відносяться: заяви, скарги, клопотання, запити до органів державної влади та місцевого самоврядування, до фізичних і юридичних осіб.

Питання користувача 12.09.2013

Подскажите, пожалуйста, какую сумму надо заплатить за судебный сбор при подачи искового заявления по состоянию на 12.09.2013 г.? Заранее спасибо за ответ.

Відповідь адміністрації 12.09.2013

Сплата судового збору здійснюється відповідно до Закону України "Про судовий збір" від 08 липня 2011 року № 3674-VІ.

Згідно статті 4 Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

За подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру ставка судового збору становить 1 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат (не менше 114,70 грн., не більше 2294,00 грн.).

За подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру ставка судового збору становить 0,03 розміру мінімальної заробітної плати (34,41 грн.).

Відповідно до Закону України "Про державний бюджет України на 2013 рік" розмір мінімальної заробітної плати з 01 січня 2013 року складає 1147 грн.

Сплачувати судовий збір необхідно на розрахунковий рахунок:

Реквізити для сплати судового збору:

Харківський окружний адміністративний суд, Україна, 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, код 34390710

Одержувач: УДКСУ у Червонозаводському районі м. Харкова Харківської області

ЄДРПОУ: 37999628

Банк одержувача: ГУДКСУ в Харківській області

МФО: 851011 Рахунок: 31217206784011

Код бюджетної класифікації: 22030001

Призначення платежу: "Судовий збір, код 34390710, пункт Х.Х"

Текст Закону України "Про судовий збір" можна переглянути на цьому ж сайті у розділі "Законодавство".

Питання користувача 20.09.2013

Доброго дня!

Ознайомте, будь ласка, із порядком оскарження судового рішення. Дякую.

Відповідь адміністрації 20.09.2013

Кодексом адміністративного судочинства України передбачено, що сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку постанови суду першої інстанції повністю або частково, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до ст. 186 КАСУ апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.

ПАпеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАСУ, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 КАСУ, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суд першої інстанції через три дні після закінчення строку на подання апеляційної скарги надсилає її разом зі справою до адміністративного суду апеляційної інстанції.

Адміністративна справа реєструється у день її надходження до адміністративного суду апеляційної інстанції та не пізніше наступного дня передається судді-доповідачу.

Отримавши апеляційну скаргу, суддя-доповідач протягом трьох днів перевіряє її відповідність вимогам статті 187 КАСУ і за відсутності перешкод постановляє ухвалу про відкриття апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції має бути розглянута протягом одного місяця з дня постановлення ухвали про відкриття апеляційного провадження, а апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції - протягом п'ятнадцяти днів з дня постановлення ухвали про відкриття апеляційного провадження.

Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та обов'язки, мають право оскаржити в касаційному порядку судові рішення суду першої інстанції після їх перегляду в апеляційному порядку, а також судові рішення суду апеляційної інстанції повністю або частково, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

Касаційна скарга подається безпосередньо до адміністративного суду касаційної інстанції.

ПКасаційна скарга на судові рішення подається протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення постанови в повному обсязі.

Касаційна скарга реєструється у день її надходження до адміністративного суду касаційної та не пізніше наступного дня передається судді-доповідачу.

Отримавши касаційну скаргу, оформлену відповідно до вимог статті 213 цього Кодексу, суддя-доповідач у дводенний строк вирішує питання про відкриття касаційного провадження, про що постановляє відповідну ухвалу, та витребовує справу, яка має бути надіслана до суду касаційної інстанції протягом п'яти днів з дня отримання відповідної ухвали.

Касаційна скарга має бути розглянута протягом одного місяця з дня одержання судом касаційної інстанції адміністративної справи.

Питання користувача 26.11.2013

Доброго дня, моє питання стосується Юридичної клініки, яка запроваджена у вашому суді: скільки коштує отримання консультації в юридичній клініці? Дякую за інформацію

Відповідь адміністрації 26.11.2013

Студенти-консультанти Юридичної клініки, керуючись у своїй діяльності Конституцією України (стаття 59) та Законом України "Про безоплатну правову допомогу" від 02.06.2011 року, надають правові послуги виключно на безоплатній основі, чим забезпечують реалізацію конституційного права громадян на безоплатну правову допомогу.

Питання користувача 13.01.2014

Доброго дня. Який порядок ознайомлення зі справою? З повагою, Володимир.

Відповідь адміністрації 13.01.2014

Відповідно до статті 119 Кодексу адміністративного судочинства України, особи, які беруть участь у справі, під час підготовчого провадження можуть знайомитися з матеріалами адміністративної справи, робити з них виписки та копії.

В Інструкції з діловодства в апеляційних і місцевих адміністративних судах зазначається порядок видачі адміністративних справ для ознайомлення, відповідно до якого справи, у тому числі ті, що знаходяться в архіві суду, видаються для ознайомлення апаратом суду за письмовою заявою: особам, які брали участь у справі, а також особам, які не брали участі в справі, якщо суд вирішив питання про їх права та обов'язки (після пред'явлення документа, що посвідчує особу та її повноваження відповідно до чинного законодавства).

Ознайомлення з матеріалами справи проводиться виключно в приміщенні суду в установленому відповідно до розпорядження голови суду місці та в присутності працівника апарату суду протягом усього робочого часу апарату суду.

Особа, яка одержує справу для ознайомлення, розписується в Журналі видачі справ для ознайомлення.

Після ознайомлення з матеріалами справи така особа робить відповідну відмітку на своїй заяві про видачу справи для ознайомлення, яка долучається до її матеріалів.

Питання користувача 12.02.2014

Чи є можливим отримання від Харківського окружного адміністративного суду документів в електронному вигляді? Заздалегідь вдячний за відповідь.

Відповідь адміністрації 12.02.2014

Харківський окружний адміністративний суд є учасником пілотного проекту щодо обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу. В результаті чого з 26 листопада 2012 року учасники судового процесу мають можливість отримувати процесуальні документи від ХОАС в електронному вигляді паралельно з документами в паперовому вигляді.

Питання користувача 15.04.2014

Що необхідно зробити для отримання процесуальних документів від Харківського окружного адміністративного суду в електронному вигляді? Анна Г.

Відповідь адміністрації 15.04.2014

Документи можуть бути надіслані судом Користувачу в електронному вигляді лише після його Реєстрації в Системі та заповнення спеціальної форми, розміщеної на офіційному веб-порталі судової влади в Україні.

В окремому полі форми реєстрації Користувач надає зразок (сертифікат) електронного цифрового підпису (для фізичних осіб). Юридичні особи надають сертифікат печатки підприємства та сертифікат підписів осіб, які мають право підписувати документи для подачі в суд.

Після заповнення реєстраційної форми відбувається автоматична генерація адреси електронної пошти користувача і зазначається пароль доступу до поштової скриньки.

Результати реєстрації додаються до бази даних Системи на веб-порталі судової влади і можуть використовуватись судом для надсилання процесуальних документів.

Суд після виготовлення та підписання процесуального документа паралельно із порядком, визначеним процесуальним законодавством, надсилає електронні копії процесуального документа, скріплені електронним цифровим підписом судді, електронною поштою на поштову скриньку учасника судового процесу, якщо такий учасник зареєструвався в Системі як Користувач.

Після отримання електронного підтвердження доставки електронного листа в поштову скриньку Користувача працівник суду роздруковує таке повідомлення та долучає його до матеріалів справи.

Питання користувача 25.09.2014

Здравствуйте. Я житель Луганской области, собирался подавать иск в Луганский окружной административный суд, но мне сказали обращаться к Вам в ХОАС. Проконсультируйте по этому вопросу. Заранее благодарен, Антон П.

Відповідь адміністрації 25.09.2014

Відповідно до частин 1, 3, 4 статті 1 Закону України "Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв'язку з проведенням антитерористичної операції" та з метою забезпечення доступу громадян і юридичних осіб до суду, на підставі подання Голови Державної судової адміністрації України від 22.08.2014 № 8-4168/14, адміністративні справи, підсудні Луганському окружному адміністративному суду розглядаються Харківським окружним адміністративним судом.

Тобто прийом та подальший розгляд адміністративних позовів, підсудних Луганському окружному адміністративному суду, здійснюється Харківським окружним адміністративним судом.

Оплата судового збору здійснюється на рахунок Харківського окружного адміністративного суду:

Харківський окружний адміністративний суд, Україна, 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18 "Б-3", код 34390710 Одержувач: УДКСУ у Червонозаводському районі м. Харкова Харківської області ЄДРПОУ: 37999628 Банк одержувача: ГУДКСУ в Харківській області МФО: 851011 Рахунок: 31217206784011 Код бюджетної класифікації: 22030001 Призначення платежу: "Судовий збір, код 34390710, пункт Х.Х", де Х.Х - це відповідний пункт ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір"

Місце знаходження суду: м. Харків, вул. Мар'їнська, 18 "Б-3" станція метро "Радянська", маршрутний автобус № 219 до зупинки "вул. Мар'їнська"

Часи роботи: понеділок - четвер з 09:00 до 18:00 п'ятниця з 09:00 до 16:45 перерва з 13:00 до 13:45

Телефони для довідок: 057-730-42-43

057-730-42-73

057-730-42-72

057-730-42-83

Адреса сайту: http://khoas.gov.ua/ .

Питання користувача 25.09.2014

Доброго дня, я б хотіла дізнатися про можливість фотографування під час судового засідання або, навіть, присутності ЗМІ у судовому засіданні під час слухання справи у Вашому суді.

Відповідь адміністрації 25.09.2014

Стаття 129 Конституції України, стаття 11 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та статті 7 і 12 Кодексу адміністративного судочинства України передбачають, що судовий розгляд та вирішення справ мають здійснюватись гласно й відкрито, крім випадків, установлених процесуальним законодавством

Розгляд справ в адміністративних судах проводиться відкрито. Суд ухвалою може оголосити судове засідання або його частину закритим з метою нерозголошення державної чи ін. таємниці, що охороняється законом, захисту особистого та сімейного життя людини, в інтересах малолітньої чи неповнолітньої особи, а також в ін. випадках, встановлених законом ( ч. 3 ст. 12 КАСУ).

Під час розгляду справи в закритому судовому засіданні можуть бути присутні лише особи, які беруть участь у справі, а в разі необхідності - експерти, спеціалісти, перекладачі та свідки (ч. 4 ст. 12 КАСУ).

Особи, присутні в залі судового засідання, можуть використовувати портативні аудіотехнічні засоби. Наприклад, здійснювати звукозапис на мобільний телефон.

Проведення в залі судового засідання фото- і кінозйомки, відео-, звукозапису із застосування стаціонарної апаратури, а також транслювання судового засідання по радіо і телебаченню допускаються на підставі ухвали суду за наявності згоди на це осіб, які беруть участь у справі, крім тих, які є суб'єктами владних повноважень (ч. 8 ст. 12 КАСУ).

Для здійснення фото- і кінозйомки, відео-, звукозапису із застосування стаціонарно апаратури, а також транслювання судового засідання по радіо і телебаченню представникам ЗМІ потрібно звернутися із клопотанням до судді у справі (зразок клопотання розміщено на офіційному веб-сайті ХОАС).

З більш детальною інформацією про порядок участі ЗМІ у судовому засіданні можна ознайомитись на нашому сайті в розділі "Інформація для ЗМІ".

Питання користувача 24.11.2014

Уточніть, будь ласка, який зміст апеляційної скарги. Заздалегідь дякую.

Відповідь адміністрації 24.11.2014

Стаття 187 Кодексу адміністративного судочинства України містяться вимоги до апеляційної скарги, а саме:

Апеляційна скарга подається у письмовій формі.

В апеляційній скарзі зазначаються

1) найменування адміністративного суду апеляційної інстанції, до якого подається скарга;

2) ім'я (найменування), поштова адреса особи, яка подає апеляційну скаргу, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є;

3) вимоги особи, яка подає апеляційну скаргу, до суду апеляційної інстанції;

4) обґрунтування вимог особи, яка подала апеляційну скаргу, із зазначенням того, у чому полягає неправильність чи неповнота дослідження доказів і встановлення обставин у справі та (або) застосування норм права;

5) у разі необхідності - клопотання особи, яка подає апеляційну скаргу, про витребування нових доказів, про виклик свідків тощо;

6) перелік матеріалів, які додаються.

Також в апеляційній скарзі зазначається, чи бажає особа взяти участь у судовому засіданні суду апеляційної інстанції, чи просить суд розглянути справу за її відсутност

Якщо в апеляційній скарзі наводяться нові докази, які не були надані суду першої інстанції, то у ній зазначається причина, з якої ці докази не були надані.

Апеляційна скарга підписується особою, яка її подає, або її представником, який додає оформлений належним чином документ про свої повноваження, якщо цей документ не подавався раніше. В апеляційній скарзі зазначається дата її подання.

До апеляційної скарги додаються її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. До апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору, а також копії доданих до неї письмових матеріалів відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Новини


23.04.2018  Презентація Щорічної доповіді за 2017 рік "Про стан забезпечення незалежності суддів в Україні"

Детальніше...

23.04.2018  Правовий практикум за участю голови та суддів Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Детальніше...

13.04.2018  Зустріч дорадчої групи партнерів Програми USAID "Нове правосуддя"

Детальніше...

11.04.2018  Суд - шляхи довіри

Детальніше...

06.04.2018  Вітаємо із найсвітлішим святом християн - Великоднем!

Детальніше...

05.04.2018  Нарада з питань інформаційного оновлення офіційних веб-сайтів ХОАС

Детальніше...

04.04.2018  Суд - шляхи довіри

Детальніше...

30.03.2018  Круглий стіл на тему: "Актуальні проблеми адміністративного судочинства в податкових спорах"

Детальніше...

30.03.2018  Презентація результатів моніторингу офіційних веб-сайтів судів України

Детальніше...

26.03.2018  Навчальна програма "Голова суду та керівник апарату - ефективна управлінська команда"

Детальніше...

 

61004, м. Харків, вул. Мар’їнська, 18-Б-3 тел. (057) 730-49-00, (057) 730-49-01, (057) 730-49-02 inbox@adm.hr.court.gov.ua